Šokitripp Kopli liinidel ja Nõmmel


Täna saime jälle raputada. Toomik viis mõlemad kursused erinevaid elamisviise vaatama. Kõigepealt sõitsime Zappa helide saatel autodega Kopli liinidele, trammi lõpp-peatusse, kust jalutasime üsna mere äärde. Seal on vanad puumajad, mis ehitati 20. saj. alguses laevatehase töölistele. Toomik tutuvustas meile oma esimest ateljeed. Isegi ta vana voodi oli veel alles. Toad olid kohutavas seisus, värv maha koorunud ja kõik vana kola täis. Seal ei ela keegi. Liinidel elas varem palju rohkem rahvast, aga varsti lammutatakse majad maha ja seega on inimesed lahkumas. Enamik elanikke on endised vangid, kel pole kuhugi minna. Toomikul polnud seal WC-d. Sellest arenes välja eesti kaasaegse kunsti ikooniks saanud "Sitapurkide" projekt.
Kohalik majaelanik, endine vang, venelane, näitas lahkelt nii oma kui ka enda tuberkuloosihaige sugulase elamist. Tal piim oli põhja kõrbenud ja kogu trepikoda ja toad olid sinist suitsu täis. Veel hullem olukord valitses sugulase pool, kus invaliidist meest polnud kodus, aga oli vana haige koer ja kohutav hais.
Jaan jutustas, et Tarmo Teder ka kunagi elanud siin. Ükskord kuulnud Tarmo õues plahvatust ja vaatama läinud, selgus, et üks mees on endal pea otsast lasknud ja ajutükid pritsisid isegi Tarmo aknale. Cool, tulge kõik Kopli: palju toredaid ajusid!
Seejärel sõitsime Nõmmele rikkuri maja vaatama. Kelle maja, see on saladus, mida ainult Jaan, mina ja paar tudengit teame. Tore mees on ta tegelikult. Maja oli super: maaküte! Põrandad, seinad, piirded, kõik olid soojad! Aknakatted käivad puldiga ja kui päike liiga paistab, langetavad end automaatselt. Bassein, saun. Ilus ja maitsekas maja.
Meie ülesanne on teha oma ideaalkodu projekt näitusevalmidusega.
Mina aga olen hoopis seriaali Bad Girls fänn ja ei suuda päevagi elada ilma mõne "Nikki ja Heleni" teemalise video või lauluta. Nüüd olen lisaks ka Toomiku süül Franck Zappa fänn. Ja mitte ainult mina vaid kõik teised autos olijad ka!
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Šokitripp Kopli liinidel ja Nõmmel

  1. El-Mar ütles:

    Hihii, äge, et Buub ka vahel midagi fännab 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s