Tädi Ilmel külas


Täna jõudsin lõpuks nii kaugele, et viisin DVD "Harilik pensionär" osatäitjatele ära. Martale jätsin sotskeskuse valvelauda, Ilmele ja teistele aga viisin Ilme juurde. Juba telefonis ta hüüdis, et oi, kuidas ma sinu järele igatsenud olen! Niisiis täna peale Toomiku loengut sõin Ilme pool Mustamäe korteris võileibu ja kooki. Üldise väsimuse ja depressiooni taustal oli hea näha, et üks inimene tunneb end iga kell nagu õnnesärgis sündinu. Ilme pole kevadest saadik põrmugi muutunud. Ta jutustas mulle seiku oma armulugudest ning elust. "Oi, mul läheb nii hästi!"- sõnum, millega võiks ta jutu kokku võtta. Praegu käib ta teisipäeviti karaoket laulmas. Ta räägib ka anekdoote ja tantsib ning saab selle eest raha. Nad esinevad sageli Arnold Oksmaaga, kelle vanaema Ilme mängis filmis "Meesus". Otsustasin teda mõnel teisipäeval filmima minna. Tal on muidugi probleeme meestega. Abikaasa suri 2003 ja nüüd piirab teda 5 meest. Ta tahab ainult pikka meest, mitte alla 1.80. Mees peab kõike oskama, pillimängu, puutööd, jahil käima jne. Pakkusin talle Sorget. Ilmel on elutoas 7 mängukaru. Iga karu sümboliseerib meest. Nimelt tehti talle enne abiellumist 6 ettepanekut, seitsmes mees sobis ja pulmad tehti, kui Ilme oli 28-aastane. Lapse sai ta alles 35-aastaselt, mis on tema põlvkonnas suhteliselt erandlik. Kui Ilme oli väike, kinkis isa talle valgete kummidega jalgratta. Sõja ajal peitis Ilme selle heinarõuku ja kattis tekiga kinni.
Horoskoobid on Ilme jaoks Suur Tõde ja ta usub, et jumal juhib teda, sest üks sensitiiv öelnud, et ta olevat eelmises elus kirikuõpetaja olnud. Kuidas muidu seletada, et kui Ilme tahab osta valgete raamide päiksekaid, satub ta justkui imeväel kõige soodsama hinnaga leti äärde?! Veel usub ta, et iga nädalapäeva tarvis on oma kindel värv: esmaspäeval tuleb kanda punast, teisipäeval sinist jne.
Naistel ei ole sobiv istuda, jalg üle põlve. Jalad koos on palju siivsam. Kuna Ilme teeb showtantsu napis riietuses, arvavad mehed, et ta tahab seksi, aga tegelikult Ilme lausa kardab seksi. Viimati tegi ta seda 15 aastat tagasi. Ilme elas mõistuseabielu. Kõige tähtsam on, et mees ei peksaks ja tooks raha koju. Suht loogiline.
Pärast käisime Ilmega shoppamas ja ma ostsin ta heakskiidul daamilikud saapad: pika sääre ja paeltega! Ilme rõõmuks jätsin ostmata nn. mehelikud saapad: tugevad ja massiivse kontsaga. Tegelikult olid need mu jalas ebamugavad, sellepärast ei võtnudki neid. Ilme arvates peab naine ikka ilus ja daamilik olema. Nagu ta isegi. Kas mainisin juba, et ta on 75-aastane?
Advertisements
Rubriigid: Meelelahutus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s