Leo Kunnas IDK-s


Reede õhtul sai pisike IDK ruum paksult tudengeid täis, sest kõik tulid kuulama kaitsejõudude peastaabi operatiivosakonna ülema kolonelleitnant Leo Kunnast. Kunnas on keskealine mees. Miski tema rahulikus olekus ei viita sõjaväega seotusele, kui vormiriietus välja jätta. Ta ise ka mainis, et kirjandus on talle palju lähedasem, kui sõdimine. Ta rääkis meile oma uuest iraagi-teemalisest raamatust "Viiv pikas sõjas".
Saime teada palju muudki, näiteks, et 1984. üritas noor Leo N-Liidust põgeneda Armeenia kaudu Jugoslaaviasse, kust oleks vabalt välismaale saanud, aga ta võeti Armeenias kinni ja pandi 2 aastaks vangi. Seal ta otsustaski eestit teenima hakata, et mitte kunagi enam ei korduks see, mis juhtus 1939, kui parlament ei lubanud eestil vabaduse eest sõdida ja meid okupeeriti.
1980te lõpuks valmistus Kunnas sissisõjaks, mida õnneks ei juhtunud, sest Eesti sai rahulikult vabaks.
Kunnas saabus hiljuti Iraagist. Iraagis oli suhteliselt rahulik. Ajakirjandus kajastavat sündmusi enam-vähem tõeselt. Kohalikke elanikke hukkuvat sisside käe läbi isegi rohkem, kui võõrvägede läbi: nimelt suri enesetaputerroristi tegevuse tagajärjel hiljuti 1000 tsiviisisikut.
Küsimusele eestlaste võitlusmoraali kohta vastas Kunnas, et eesti sõdur on cool, ei lähe kergesti "põlema" ja säilitab terve mõistuse. Eesti sõdur on võimeline kodumaad kaistma ja kui näiteks venelane kallale tuleks, peaks eesti mõnda aega vastu ilma abita. Kas ameeriklased meile tulevad appi, on ennustamatu, aga lootma peab.
Kunnase unistus on surra vana mehena, ilma et oleks oma elus näinud, kuidas eestile kallale tungitakse.
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s