Peldikukunst


On möödunud külm, lumine ja masendav nädal Tallinnas. Nüüd olen Tartus soojas, kollaste seintega ruumis ja siin on tõeliselt mõnna. Tallinnas toimus soome lektori Laura Lilja esituses loengukursus "Social, Personal and Gender in Contemporary Art". Kursus hõlmas teoreetilist osa, kus Lilia näitas omi kunstiteoseid ja muid feministlikke töid, mis tehtud ning rääkis tagamaadest. Neljapäeval alustasin projekti tegemist. Idee oli kirjutada meeste ja naiste wc-sse seinale Delfi kommentaare. Meeste vetsus sõimavad naised mehi ja naistekas vastupidi. Meeste laused on sinised ja naiste omad punased. Kirjutasin 6 tundi neljapäeval. Kui reede hommikul kooli saabusin, selgus, et kojamees oli kl 5 hommikul kõik maha pesnud!
Terve koolipere oli üllatunud, sest tavaliselt majas ikka kõik teavad, et midagi ei tohi enne koristada, kui on selge, et tegemist pole kunstiga. Mul oli 3 tundi aega uuesti kirjutada ja selle ajaga jõudsin kujundada ainult naisteka. Siiamaani müstiline, kuidas kojamees korretselt igale seinaplaadile eraldi kirjutatud lauseid tavaliseks graffitiks võis pidada!
Kui hindamised lõppesid, sõitsin EKA-sse, kohtusin Laimrega, kes veidralt käitus ja siis sõitsin Tartu.
Kuna kursus toimus EKA skulptuuri osakonnas Raja tn, mis asus 40 min bussisõidu kaugusel kesklinnast, siis pidin päris varakult tõusma, et kella 10-eks kohale jõuda. Teiseks oli hoones sama külm kui ões. ja õues oli umbes -15 C. Radikad olid soojad, kuid soe läks vanadest akendest õue. Igatahes üks kole külm nädal oli.
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s