Isiknäitus “Harilik pensionär” Hobusepea galeriis


Nii, nüüd on siis see ka üles pandud. Tegevus algas maalide transpordiga Tartust Tallinna, mis kujunes tõeliseks finaaliks pensionäride teemale, sest autojuht oli 63-aastane pensionieelik, kes juba eelmisest õhtust alates kaebles, et tema ei tunne Tallinna ega oska vanalinnas sõita. Ta lausa ütles, et oleks ta teadnud, mis töö talle kaela määritakse, poleks ta ealeski seda vastu võtnud! Kurtmine hõlmas ka sõimu firma aadressil, kibestunud etteasteid oma poegade aadressil, kes teda ei aita jne.  Kõik siiski lõppes hästi ja kell 6.00 hommikul sõitma hakanud masin jõudis Hobusepeasse kella 12-ajal (mitu vahepeatust). Neeme Külm aitas operatiivselt maalid ja videod üles panna. Kahjuks tekkis probleem heliga nagu KUMUs. Neil polnud kõrvaklappe, aga kaht videot ühes ruumis ei saa näidata ilma klappideta: helid segunevad ja nii ei kuule kumbagi. Ostsin oma raha eest klapid ja vahetüki. Õnneks hakkas masinavärk korralikult tööle.
 
Avamine toimus 6. juunil kl 17.00. Rahvast oli vähem kui olin arvanud, sest paljud on Veneetsiasse sõitnud ning samal päeval toimus Pärnus Diverse Universe III üritus. Sorge avas samal päeval ja samal kellaajal Pärnu Kunstimajas oma näituse ja oli lubanud avakõnes mind mainida. Täna ütles Alalooga, et S ei olevat maininud mind poole sõnagagi! Aga ta veel saab!  Kuna mina oma avamisel kõnet ei pidanud, siis ma ka teda ei maininud ja paras. Avamisel olid mõned EKA tudengid, orkutlased, pereliikmed ja muidugi superstaar Ilme Pagar. Kohale ilmus ka kontvõõras meespensionär, kes tahtis küpsiseid tasku pista, aga südi valvuritädi tegi talle tuule alla. Mees oli päris jultunud ja sõimas teda, aga valvur jäi kindlaks ning meie küpsised jäid alles. Valvuri sõnul käib igal avamisel 3-4 pensionäri söömas-joomas. Minu näitusele see sobis.
Hiljem veetsime paari inimesega aega Wiiraltis. Öö möödus Majaka tn koos Pirni, Kaido ja empsiga. Ma vist kolin sealt varsti välja. Täna olen Tartus ja käisime Sveniga kunstimajas Diverse Universe III perfokaid vaatamas. Juba esmaspäeval tuleb mul KUMU installatsioon maha võtta!!! See tähendab rehvide lahti monteerimist ja prügilasse viimist. Nii üürike see lõbu oligi! Ja mida teha soolatud pekiga?!
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s