Ilme Pagar lahkunud!


Täna sain Arnold Oksmaalt e-maili, kus ta teatab järgmist: 
 
Oma kodus kolmapäeval lahkus meie hulgast vanaproua Ilme Pagar (76).
Ilme sai päikesepöletikku Stroomi rannast, ning seepeale suri raskesse haigusesse oma kodus Mustamäel. 
Ärasaatmine laupäeval kell kolm Pärjamäe krematooriumist 18. augustil.
 
Nii et praegusel hetkel, kui seda blogi kirjutan, toimub Ilme ärasaatmine. Närbunud roos
 
Ilme Pagariga tutvusin 2006. aasta veebruaris, kui New Yorgi kunstnik Pinar käis Tallinnas vanadaame pildistamas. Ilme jäi mulle isiksusena kohe silma ja kui maikuus teda oma dokfilmi "Harilik pensionär" osalema palusin, oli ta kohe nõus. Lisaks filmile olen Ilmest ka mitu portreed maalinud. Need olid Hobusepea galeriis näitusel ja Ilme, kes oli avamisel, lõi käsi kokku, naeris ja tahtsi ühte maali ära osta ("mul on poeg rikas bordellipidaja"). Avamisel sõnas Ilme jutu sees muuseas, et ta on elus kõik saavutanud, mis on soovinud. Samas ei reetnud ta mingeid elutüdimuse märke. Rääkis, et käib tihti Stroomi rannas ja lubas ema juurde maale tulla mett ostma. "Tuleb lahe suvi," uskus Ilme. Ta vedas ka mu õe Stroomi randa, kus talle kohalikke noormehi ja esinejaid tutvustas: "See päevaitab siin ja need päevitavad seal ja ma tunnen siin kõiki!".
 
Paraku sai seesama armastatud Stroomi rand Ilmele saatuslikuks. Pettunud Ega ta vist arvestanud päikesekiirguse ohtlikkust vananevale organismile ja pingutas selgelt üle. Ilmad oli ka väga kuumad. Ta ju pidas end nooreks! Ilme tegi 75-aastasena Soomes stripiisi ning veel 76-aastasena käis iga nädal karaoket laulmas. Mäletan, kuidas ta rääkis, et toitub tervislikult. Lausa veider, et ta sealjuures päevitamisse nii hooletult suhtus. On muidugi lohutav teada, et Ilme suri õnnelikuna, olles saavutanud kõik oma eesmärgid.
 
Mis minusse puutub, siis olin augusti alguses maal ja kippusin ka päevitama. Tegelesin isa auto remonti viimisega ja auto puhastamise käigus plahvatas tolmuimeja, nii et tuld purskas. Üllatunud 
 
Vahepeal toimus ka isa urnimatus ja Ulla oli siin. Seejärel tegin jälle pulmavideod. Mingil hetkel ujusin meres ja Saadjärves koos uute sõprade Ülle ja Lauriga. Viimasel nädalal käisin kolm korda öösel alasti Anne kanalis: kaks korda Sveniga ja korra Peebuga. Nüüd on ilm külmaks pööranud.
Advertisements
Rubriigid: Tervis ja heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s