Oktoobri alguse seiklused


Kolmapäeval käisime Sorgega minu ema juures maal. Nimelt tahtis Sorge näituste jaoks vanu asju. Hetkel on ülisalajane, mida me sealt maa alt välja kaevasime! Sorge veel uuris pendliga, kus see asub. Mu emal ka on pendel ja nad võrdlesid neid ning ema õpetas Sorgele pendeldamist. Sõitsime Sorgega sinna Sorge venna vana Žiguliga, pärit 1978. aastast. Sorge laulis rooli taga.Lai naeratus
Õhtul sõitsin Tallinna ja Sorge jälle oma koju Türile. Tallinnas läksin kohe samal õhtul Paganate kokkutulekut filmima. Nad suitsetasid nii palju, et sain kerge suitsumürgituse, aga muidu oli päris tõhus õhtu ja sain tervelt tund aega filmida.
 
Neljapäeval avati Rahvusraamatukogus näitus "EKA Ekspeditsioonid 30". Kohal olid paljud ekspedeerijad. Kadri Viires, kes viimased 14 aastat on ekspeditsioone juhtinud, seda enam ei tee ja üldse muutuvad need teistsuguseks. Ma ei tea, milliseks, aeg näitab. Näitusel olid suured fotod igast hõimurahvusest ning väljavõtted päevikutest. Setod laulsid meile, siis uitasime seal ringi ja ajasime juttu. Koju sõitsin koos Kristi Salvega, kes rääkis terve tee vahet pidamata, nii et meie ees istuv tüdruk ei saanud magada. Toppis pea kapuutsi sisse, aga ikka ei saanud. Samal ajal toimus TÜ 375-aasta pidustus koos ilutulestikuga ja Pirni koer värises laua all hirmust paukude ees.
 
Laupäeval käisin pulmi filmimas Olustveres, koju öösel. Pühapäeval aga sõitsin oma autoga Nõlvaku kalmistule kollaseid lehti filmima. Sealt tahtsin koju tulla, aga sõitsin kogemata hoopis Pirni poole! Nimelt pidasin neid märke, millel on paremale alla näitav nool, vasakule pööramist keelavateks. Aivar oli kodus ja nii käisime Aivariga minu autoga bensukas, ostsime piduriõli, puhusime kumme täis ja sõitsime selle sama ringi veel ära, et järgmine kord oskaksin liigelda. Siis jalutasime Pirni, Pipi, Kaido, Uku ja Frediga Eedeni taga. Päris hilisõhtul jalutasin veel Mihkli ja tema koeraga. Oli juba pime ja käisime kasvuhoonete juures.
 
Homme olen sunnitud käima Tallinnas, kuna saabusid lõuendiraamid. Hetkel olen hõuvatud Vepsa filmi ette valmistamisega festivaliks, nii et istun pigem Tartus.
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s