Niidid väljas


Täna käisin traumapunktis niite välja võtmas. Arstid ütlesid, et jalg on ilusti parenenud, kuid kõndida sellega veel ei tohi. "Nii peenike jalg!" imestasid arstid. "Sellele ei tohi toetada," ütles üks ja teine naeris, et oleks siis ka, millega toetada, vihjates mu kehakaalule. Omast arust pole ma liiga peenike, aga haige jalg on küll veidi peenemaks muutunud. Kuna ma seda jalga ei kasuta, siis lihased kärbuvad. Niitide välja tõmbamine toimus pinsettidega ja tundus nagu süst või sääsehammustus. Niidid on tehtud jõhvist. Uurisin, millal kasutatakse aja jooksul ise ära lahustuvat niiti ja millal jõhvi. Öeldi, et väiksemate haavade puhul kasutatakse niiti, mis ise ära sulab, nii et ei pea mehhaaniliselt välja kiskuma. Suuremate puhul aitab vaid jõhv, mis hoiab haava kindlamalt koos. Side võeti ära ja homme võin jalga pesta. Sidemeta jalalaba tilbendab ebakindlalt siia-sinna ja on vabas olekus kummaliselt kalde all. Nädala pärast tehakse röntgen.
 
Muidu kulgeb elu vaikselt. Põhiliselt leban voodis, jalg patjadele tõstetud. Ma pole kahe voodis oldud nädala jooksul millegagi korralikult hakkama saanud. Ühe koha peal passimine muudab uniseks ja kõik tegevused kulgevad poole aeglasemalt kui tavaliselt. Joonistan oma luumurruloost koomiksit. Iga päev teen 1-2 A4 lehekülge. Voodis on ebamugav joonistada, aga laua taga ei saa, sest kui jalg on suunatud alla, hakkab see peagi endast ebamugavalt märku andma.
 
Ükspäev helistati tööportaalist "CV-Keskus". Ehmusin, sest mul on igasuguse tööotsimise ja töötamise vastu allergia ning oletasin, et mulle tahetakse mingit ebameeldivat tööd pähe määrida. Selgus aga hoopis, et kaks kooliõpilast sooviksid olla töövarjupäeval kunstniku töövarjud. Terve päev kunstnikuga! Mulle tundus see lausa uskumatuna. Heldisin. Naeratus Kahjuks pidin muidugi jalaluu tõttu ära ütlema. Kunst.ee-s just kirjutati, et saksamaal olevat kunstnikuamet õpilaste hulgas sama popp kui meil modelli – või olümpiavõitja oma. Kunstnik olevat seal staar, kunstniku elukutse au sees. Rõõmu teeb, et mõni üksik õpilane isegi ka meie väikeses amatöörvabariigis kunstnikuametist huvitub.
 
Lugemisel on mu üle maagiline mõju: kui hakkan Kristeva "Jälestuse jõudu" lugema, jään umbes 10 minuti pärast magama. Žižekit lugedes hakkas varem jalg valutama, aga nüüd on autor lihtsalt omadega nii keeruliseks läinud, et ma ei saa enam muffigi aru. Viga on muidugi minus. Ainus ergutav lugemine oli Andres Ehini "Ajaviite peerud löövad lausa lõkendama". Ta mainib oma 70te lõpus kirjutatud novellides ufolasi, keda tänapäeval nimetatakse pigem tulnukateks või alienideks. Saanud innustust paranormaalsetest nähtustest tekkis minus tunne, et süttin põlema. Igaks juhuks trükkisin google’sse "iseeneslik süttimine". Eestikeelsed lehed olid nagu ikka asjaarmastajalikud ja naiivselt absurdsed. Pika uurimise peale selgus, et inglise keeles on see "spontaneous human combustion". Sattusin uurimusele, kus oli väidetud, et inimene siiski ei saa ise süttida, alati on mingi väline asjaolu, kas sigaret vms. Juures olid fotod pooleldi söestunud inimestest, enamusel jalad ilusti alles, isegi kalossid jalas. Tähendab, ma ei põle tõenäoliselt välise abita ära. Rahunesin. http://wiki.benecke.com/index.php?title=1998_Skeptical_Inquirer:_Spontaneous_Human_Combustion
Googeldamise käigus sattusin veel sellisele absurdihuumorile: http://publik.delfi.ee/news/kuum/article.php?id=18417536
Hõreda külje all, kus mu ema elab, tatsab ka selline väike mehike ringi. Oleks tal habe ja tuttmüts, annaks küll päkapiku mõõdu välja. Tegemist on vaimse puudega naabrimehega. Arvatavasti on ta täiesti ohutu, kuid mine tea… 
 

Advertisements
Rubriigid: Tervis ja heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Niidid väljas

  1. Anni ütles:

    Kirjutad huvitavalt.

  2. Fideelia ütles:

    Tänud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s