Talvematk


Eile käisime Sveni ja Peebuga Kiidjärvel Roiupalu matkarajal. Kõndisime ca 3 km. Kõlab uskumatult, aga pidasin selle teekonna hästi vastu ja kodus avastasin, et jalg polegi paistes vaid näeb hoopis parem välja kui enne matka. Nimelt tekitas mulle varem peavalu hüppeliigese defineerimatu vorm. Operatsioonikoht oli ühtaselt ümar. Tervel jalal on samas kohas iga kont ja liiges detailselt näha, haigel aga laiutab seal suur ümar muhk. Eile peale matka oli haige jalg peaaegu terve jala moodi. Täna paraku on ta jälle nagu vanasti. Sellest mu otsus iga päev veidi väljas kõndimas käia. Jalg vajab trenni.

Matkale eelnesid mitmed vintsutused. Näiteks läks mul tükk aega, enne kui leidsin sobiva paari sokke ja saapaid. Ikka olid kas saapad liiga kitsad või sokid liiga paksud. Bensukas selgus, et auto bensiinipaagi lukk on kinni külmunud, aga lukuõli ei ole. Sõitsime Selversisse, kuhu pidime niikuinii minema, lootuses sealt õli leida. Seal aga ei müüdud seda ja nii tulime koju tagasi, et saaksin ülalt oma lukuõli tuua. Kodus vahetasin ühtlasi saapad ära. Maja ees pusis P veel tükk aega, enne kui õli mõjuma hakkas. Päike oli juba lõunas, kui lõpuks maanteel vurasime.

Matkal nägime korgikuuske ja üht eesti kõrgeimat mändi (42 m). Päike paistis ja külma oli umbes 10 kraadi. See oli esimene ilusa ilma matk, mida meil õnnestus nautida. Terve tee kartsime, et läheb pilve. Meie matkaaajalukku polnud eilseni ainsatki ilusat ilma juhtunud.

Kui rada läbi käidud, hakkasime lumisel lõkkeplatsil lõket tegema ja sööma. See hetk oli kõige külmem. Ümberringi laius härmas loodus ning külaelanike korstnad suitsesid kutsuvalt. Kuum puljong päästis mind külmumisest.

Õhtul tegime sauna. Mulle meeldivad sellised päevad. Minust võiks saada elukutseline matkaja-saunataja.

Advertisements
Rubriigid: Tervis ja heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s