Loeng, mida ei toimunud


Jätkuks eelmisele teemale: tänu meediaskandaalile on mu blogisse hakanud jõudma inimesed, kes otsivad infot Hannes Vanaküla kohta. Inimesed, õppige otsingumootorit kasutama. Pole kasu, kui kirjutate googlisse: hannes vanaküla kodulehte. Open-mouthed Piisab ainult otsitava inimese nimest ja sõnalõppe ärge käänake ega pöörake.

Kolmapäeval panin selga ultramini seeliku, jalga oranžid sukkpüksid ning kõrgete kontsadega saapad ja läksin EKA-sse oma esimest loengut pidama. Hot Oli tunne nagu oleksin alasti. Eriti tänaval. Kõik vaatasid. Ma ei olnud varem graafikaosakonnas käinud, aga just kolmele graafikamagistrandile pidin hakkama oma ainet lugema. Tegin nalja, et niikuinii kedagi kohale ei tule. Kui on ainult kolm tudengit ja keegi neist ei saa või ei viitsi tulla, jääbki õppejõud üksi. Graafikakabinetis tegutses parasjagu üks habemega keskealine onkel. Kui ütlesin, et tulin loengut pidama, vastas ta, et selles ruumis ei saa loengut läbi viia, kuna tema tahtvat raadiot kuulata ja pealegi polevat kemikaalide lõhn, mida graafikaruumis tõesti võis tunda, tervislik. Läksin õppeosakonda. Sealt anti mulle arvuti ja dataprojektor, mida koordinaator koos minuga üles panema tuli. Habemik nägi, et ta ei pääse minust nii kergesti ja muutus ootamatult lahkeks: lasi ruloo alla, kustutas lambi, et videoid saaks vaadata ja tõi toole juurde. Ruum, kus pidi loeng toimuma, oli pearuumist uksega eraldatud, aga uks oli lahti. Vanamees küsis, kas tuleb lõbus või kurb loeng. Kui kuulis, et lõbus, küsis, kas ta võib sel ajal vaikselt raadiot kuulata. Siis uuris põhjalikumalt, mis teema on ja kuuldes, et juttu tuleb eesti meeste olukorrast, sattus kohe ekstaasi ja teatas, et see teema huvitab teda isiklikult ning et tema tuleb ka kuulama. Open-mouthed Talle sekundeeris peanoogutustega üks lühem vanem mees.

Kui kell sai 14.15 oli akadeemiline veerandtund läbi. Kuna ikka veel olid mu ainsateks kaaslasteks huvi pärast kaasa tulnud Pirn ja graafikakabineti vaimustunud vanamehed, läksin õppeosakonda ja teatasin, et kõik tudengid puuduvad. Koordinaator helistas magistrandid läbi. Selgus, et üks on välismaale praktikale sõitnud, teine akadeemilise võtnud ja kolmas lihtsalt ei viitsinud tulla. Seepeale otsustasime minu aine "Kunstiteose anatoomiast mehe anatoomiani" vabaaineks muuta. Esimene loeng toimub N, 5.02, aga ei mingit miniseelikut enam.

Kaks päeva käisin Tallinnas Ülemistes tööl. Õnneks oli seekord vaikne ja suhteliselt stressivaba olukord, sest tellimusi oli vähe ja masin töötas korralikult. Sellegipoolest olin teise päeva õhtuks omadega läbi. Polnud ju ammu tööl käinud. Lootsin, et kuni haige jalaga kodus lesin, avaneb mul võimalus mõnes Tartu fotopoes tööle asuda. Otse loomulikult midagi sellist ei juhtunud. Tartu on minu jaoks nagu neetud linn. Mul pole siin kunagi töökohaga vedanud. Disappointed

Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s