EKA tudengid Villu Põldma juures, film “Ilusad inimesed” ja õpetlik lugu seoses suurusehullustusega


Kohe pärast USA-st tulekut kolisin oma ateljee uude majja. Sinnamaani olin Polymeri hoones, kus ei köetud. Nüüd õnnestus tutvuste kaudu leida keskküttega odav ruum kesklinnas, mida hakkasime Külliga jagama. Mõõtsin enne lepingu tegemist uksed ära, et kindlaks teha, kas mu 2 x 3 meetrit suured lõuendid sisse mahuvad. Uste poolest oleksid need mahtunud, aga kui autojuhi ja töömehega reaalselt neid tassima hakkasime, selgus, et ei keera välja! Hambaid paljastav Pidin lõuendid raamilt maha võtma ja raamid lahti kangutama ning ateljees kõik jälle kokku panema. Kirusin end oma rumaluse pärast. Oleksin pidanud suured maalid mitmest väiksemast osast kokku panema! See oli õpetlik lugu. Igas ühiskondlikus hoones viibib 24/7 1-2 vanameest, kes teavad kõike ja kõiki ja armastavad juttu rääkida. Neil on alati aega. Mind aitas raamide juures Vello Rootsi nimeline töömees. Võimalik, et oleme sugulased. Üks teine vanamees näitas, kuidas maja valve alla panna ja ära võtta. Selles majas on bürood, aga seal ei elata.
 
Esmaspäeval toimus minu vabaainetudengite väljasõit Ida-Virumaale Villu Põldma juurde. Olin tellinud meile koolibussi. Mina sain seekord istuda õppejõu kohal juhi kõrval! Tudengid istusid tagapool. Mäletan väljasõite IDK ajal. Iga kord oli nii eriline.Näitab keelt Püüan ka oma tunde huvitavaks teha. Siiamaani on see mul korda läinud. Vestlesin bussijuhi Elvisega, kellest juba magistrantuuri ajal teadsin, et ta elab abikaasaga IDK puumaja kõrval ning peab 9-aastast varest. Oli tore teada, et temaga on kõik vanaviisi ja vares endiselt elus. Tudengid tagapinkides kilkasid, et see olevat nagu klassieksursioon ja krabistasid võilevaümbrispaberitega.Naeratus Ilm muutus selgeks ja Päike paistis aknast sisse. Möödusime majesteetlikest tuulegeneraatoritest ja nägime sinist merd. Veidi enam kui kahe tunni pärast peatusime Valaste külas Villu Põldma maja ees. Villu oli meie tulekuks korralikult valmistunud: oli infot paljundanud, jagas raamatuid ja loeng oli hästi ette valmistatud. Tema naine oli tal palunud osta topeltkoguse sööki, mis nüüd elutoalaual meid ootas, nagu ka kohv ja tee. Olime soojast vastuvõtust väga liigutatud.Punane süda
 
Alguses ei saanud tudengid Villu jutust aru, aga pikkamööda hakkasid asjad selgemaks muutuma. Villu oli poeetilises meeleolus ning rääkis palju kunstniku sidemest maaga, kuidas meditatsiooni minnes saab maa seest energiat ning puudega rääkida.
 
Villu Põldma külastamise eesmärk oli näidata tudengitele arvamuste paljusust. Üks kursuse osi on tutvumine erinevate inimestega, kel on oma seisukoht soorollide asjus. Villu valisin, kuna ta oskab end paremini arusaadavaks teha, kui paljud teised esoteerikud. Magistrandid jäid külaskäiguga igati rahule. Pärast läksime Valaste juga vaatama. See oli alles täitsa jääs, vaid peenike veenire voolas keset külmunud purikaid.
 
Õhtul vedasin end veel kinno. Eesti Filmi päevade raames näidati V. Laiapea filmi "Ilusad inimesed". See dokk räägib puuetega neidude missivõistlustest. Mulle meeldis eriti see osa, kus Olev Remsu ja Urmas Sepp missile filmi tegemist õpetavad. See oli väga nunnu ja film õnnestus missil suurepäraselt. Tore, kui unistused teoks saavad. Huvitav, kas ta siiamaani filme teeb?
 
 
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s