Kohta-Järve kogemus


Viibisin kaks päeva Kohtla-Järvel kohaliku hobikunstniku Arvo Auna ja tema abikaasa pool. Pildistasin Arvo märtsis saabuva juubeli voldiku jaoks tema maale. Ilm oli selleks ideaalne. Arvo on väga produktiivne. Tema kõige suurem maal on 10-meetrine ning teostatud on see action paintingu stiilis. Seda pildistasin kaugelt eemalt nagu ka tema paar meetrit lühemaid lõuendeid, mis olid maja ees maas ja mida ma kolmanda korruse aknast sihtisin. Osa maale asus apteegis, kus ta abikaasa töötab. Apteek oli vanas madalas majas. Nägin kummalisi nõusid, ruume ja asju. Moskva ülikooli disaini eriala kuldmedaliga lõpetanud Jõhvis elav kunstnik Kolpakov tuli meile appi maale tassima. Kolpakov on geniaalne: ta võib ühe maali koloriidi ideed 12 aastat oma peas kanda, enne kui maalima kukub. Ühtlasi viisime mõned tööd kohalikku galeriisse, kus käis kibe ettevalmistus homseks näituse avamiseks. Enamus kunstnikke on venelased ja enamus maale olid loodusmaalid. Üks kunstnik oli maalide nimekirja kogemata kirjutanud enda maali pealkirjaks alguses "Päikesetõus", siis oli sõna "tõus" maha tõmmanud ja kirjutanud "loojang". Ei ole kerge kellelgi. Naeratus Galeriis kohtusin selle vana kunstnikuga, kes aasta tagasi Võsa-Petsi saates sortsi mängis. Tal on nägemine halvaks läinud, aga ta väitis, et mind ta küll näeb, kuna ma olevat ilus. Arvot ta hästi ei näinud. Lai naeratus
 
Kohtla-Järve bussipeatuses nägime Anna-Maria Galojani emaga. Ta sõitis ka Tallinna. Mulle tundub, et olen kuulus. Enamik inimesi, kellele mind tutvustatakse või kes ise rääkima tulevad, juba teavad mind.
 
Nüüd on siis alanud uus nädal, olen Tallinnas ja kavatsen nii töötada kui lõbutseda, erinevalt paarist viimasest kuust, mil olen ainult töötamisega piirdunud.
 
Advertisements
Rubriigid: kunst. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s