Suur naistepidu


12. dets korraldas X-Baar suure naistepeo, millest sain teada Qissi netiportaali kaudu. Üritus toimus Tallinnas ühe vanalinna restorani ruumides. Tahtsin näha, mida tähendab pidu, kus on ainult naised, enamik neist siis bi-d ja lesbid. Värvisin sõrmeküüned roheliseks ning panin selga kuldse pluusi. Juustes olid niikuinii vanast ajast veel sinised triibud. Enne peole minekut käisin Jaani kirikus Siiri Sisaskit kuulamas. Oli jahe, hämar ja uni tükkis peale. Siiri oli tasemel nagu alati.
 
Kuna ainult nohikud lähevad õigeks ajaks peole, ootasin tund aega ning laekusin kohale kella 23-eks. Muss juba mängis, laudade taga istusid seltskonnad ja mõned täidlasemad lesbid vihtusid rõõmsalt tantsu. Tore tädi baarist jagas saabujaile hõõgveini, piparkooke ja komme. Need olid hinna sees (pilet 60 kr). Istusin laua taha. Päris kõva tümakas käis ja paksemad naised leemendasid higist. Korraga nägin nurgalaua taga istumas poisipeaga neidu, kes kandis pidulikku koolipluusi meenutavat valget pluusi. Kaelas rippus tal rist. Ta istus liikumatult. Ainult silmad käisid edasi-tagasi.
 
Tunni aja pärast oli rahvast juba rohkem. Silma hakkas noori moekaid tegelasi. Oli nii poisilikke kui naiselikke naisi. Saabusid mu tuttavad Qissi portaalist. Tümaka tõttu oli suhtlemine peaaegu võimatu. Kehakeel ja näoilmed pidid olema väga ilmekad, et oma sõnumit kohale saata. Valge pluusiga ilmutis istus liikumatult endisel kohal.
 
Naistepidu on üritus, kuhu liiga traditsioonilised mehed minna ei julgeks. Põhjus: naised tunnevad end seal täiesti vabalt, esitamata naise rolli. Lähtun seisukohast, et sugu on sotsiaalselt konstrueeritud. Heteropeol mängivad naised naiste rolle. Kas see tuleb harjumusest või teadlikust soovist meestele meeldida, ma ei tea. Võimalik, et mõlemast. Näiteks tantsivad naised tavalisel peol limiteeritud liigutustega ja püüavad säilitada ühiskondlikku kokkulepet sellest, kuidas naiselikud naised tantsivad ja liigutavad. Nad ei lase reeglina end vooluga kaasa viia ega muusikal end transsi viia. Ükskõik, milline muss ka poleks, tantsivad kõik naised tavalisel peol peaaegu ühtemoodi. Kui naised tavapeol omavahel suudlevad, siis üldiselt selleks, et meestes iha tekitada. Teatavasti naudib enamik mehi lesbishowsid. Meeste tantsimisega pole lugu parem. Mehed tantsivad nii puiselt, et neid vaadates hakkab piinlik. On ka erandeid, kuid räägin üldmuljest. Bi- ja lesbipeol tantsivad naised täiesti vabalt. Enamik neist järgneb impulsile. Kui tekib tahtmine hüpata, siis hüpatakse, kui kätega vehkida, siis vehitakse. Ei muretseta mulje pärast. Sama kehtib suhtlemises. Joomine, rääkimine ja žestid ei vasta mingile naiselikkuse koodile. Ma ei näinud ühtegi lokikeerutajat. Nojah, tegelikult oli peoruumis suhteliselt pime, aga mulle jäi mulje, et Pierre Bourdieu habitused seal ei kehti. Ma ei tea, millised peol viibinud naised igapäevaelus on. Võimalik, et kui pidurid jälle peal, mängitakse siiski naiserolli.
 
Olen feminist ja soorollide vastane, kuid sellegipoolest taban end sageli habituse (sisseharjunud liigutuste) sooritamiselt, suheldes näiteks isikuga, kes mulle meeldib. Kõige hullem on, et mõned sellised habitused tunduvad lausa atraktiivsemad kui enda lõdvaks laskmine. Järeldada saab ainult, et inimkond on omadega täiesti tuksis, sest vale (õpitud käitumine) tundub ilusam kui tõde (vabad impulsid). Samas, ka vabad impulsid tulevad ju kuskilt. Kust? Miski pole tegelikult tõde. Tõde pole olemas. Valida on kahe erineva vale vahel.
 
Kui paar tundi hiljem nurgalaua poole vaatasin, oli valge pluusi ja ristiga vaim sealt läinud ja asemele olid tekkinud noored armunud tüdrukud, kes suudlesid, pinkidel turnisid ja sõpradega chillisid. Hiljem mõtlesin, kas valge pluusiga tegelane oli üldse inimene. Võimalik, et ta oli nukk või kummitus.
Advertisements
Rubriigid: Meelelahutus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

One Response to Suur naistepidu

  1. El-Mar ütles:

    Nii, milline oli teie uurimisprogramm kui vaatluspiirkonda sisenesite? 😛 Aga mul on ikkagi kuri kahtlus, et selle habituse juured on osaliselt ka liigisälitamisvajaduses. Varieerub see, kuidas ennast atraktiivseks teha, aga soov seda teha isendi juuresolekul, kes meeldib, pärineb ikkagi vajadusest saada tugevaid järglasi. Hihi. See pole ainus põhjus, aga mängib rolli.Aga üldiselt tundub, et mall pidu oli.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s