Aastavahetus


Uus aasta tuli Tartusse vaikse lumesajuga. Mina, Sven ja Erki Luuk uitasime Ihaste kandis. Nimelt oli mul just tekkinud idee teha kesköine jalutuskäik ja vaadelda rakette ohutust kaugusest, Ihaste põldudelt, kui sama idee käis foorumis välja Erki Luuk. Kohtusime Lammi peatuses ja asusime kolmekesi teele, sest rohkem ei tulnud kedagi. Luuk pani ees minema nagu kuri oleks kannul, läkiläki kõrvad kõikumas. Läksime läbi metsa ja võseriku jõe poole. Aeg-ajalt lendasid okste vahel mustad linnud. Suvel oleksin neid nahkhiirteks pidanud, aga nüüd olid nad rongad, varesed või hakid. Kuu pani värske lume sätendama. Lõpuks jõudsime lagedale väljale jõe ääres. Sealt oli hea ülevaade tervele linnale. Tahtsin rakette pildistada, niisiis panin statiivi kohe paika. Kui ilutulestik hakkas, selgus, et statiivihoovad on külmast nii kanged, et ma ei saa fotokat edasi-tagasi nihutada. Statiivijalad aga vajusid üksteise võidu lumekoorikust läbi. Pealegi olid raketid liiga kaugel. Minuni jõudsid vaid heli ja roosakas valgus, kuid värvikirevusest polnud märkigi. Nii ei saanud ma ühtegi väga head fotot, kuid vaade oli ikkagi ilus ja ma olen selle väikese ekspeditsiooniga rahul. Peaasi on tähendusrikas meeleolu ja sport. Lai naeratus
 
Kodus jõime vahuveini ja sõime minu enda tehtud Pavlova torti. Näitab keelt
 
Aasta esimene päev oli uskumatult kaunis. Eestis on kohutavalt harva päikesepaistelisi külmi ja lumiseid talvepäevi. Läksime Sveniga Ihaste kanti jalutama. Filmisin oma tulevikufilmide jaoks talviseid katteplaane ja Sven pildistas. Paljud inimesed olid jalutamas ja suusatamas. Kätel hakkas lõpuks külm ja me kiirustasime koju kuuma puljongit jooma. Kas keegi on kursis, milliste kinnastega loodusfotograafid karmides oludes pildistavad?
 
Täna hommikul oli Tartus -20 C külma ja hetkel sajab lund. Kas tõesti on juhtunud ime ja peale lõputuid pekkis talvesid on tulnud PÄRIS talv?
Advertisements
Rubriigid: Meelelahutus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s