Jaanipäev


Paastuhuvilistele infoks, et vahepeal jätkas mu kehakaal kõigest hoolimata langust, jõudes 18. juunil miinimumini 42,7. Tundus nagu oleks magu kokku kuivanud ning ma ei tahtnud nii palju süüa kui tavaliselt. Hetkel söön mingil määral rohkem ja kaalun üle 43 kg.

 

Jaanipäeva veetsin seekord ema juures maal. Ilm oli üle ootuste soodne. Kohtusin esmakordselt oma kauaaegse soome eestlasest kirjasõbra P.P-ga, kes meie jaaniõhtuga ühines ja palju tööd aitas teha. Soomes teenib P.P elatist taluinimeste puhkuseandjana ning hoolitseb hobi korras hulkuvate kasside eest. Sageli tõuseb ta enne kukke ja koitu, söödab hobused, lüpsab lehmad, teeb heina, sõidab traktoriga ning õhtul ootab teda kodus varieeruv arv erinevas kodustatuse astmes kassi.

 

Tõesti tore, et olen pigem pessimist. Nimelt on elul pessimistidele alati rõõmsaid üllatusi pakkuda. P.P osutus palju lahedamaks kui oleksin osanud oodata. Meil oli koos superlõbus. Kõvasti sai tööd murtud. Mina niitsin vikatiga nagu oleks mul sada kuradit kannul ning Pirn ja P.P lammutasid vana kuuri. Jaanilõkke ääres istusime hommikuni ja tuli põles veel järgmisel õhtulgi.

 

Imelikke asju sündis jaanilaupäeval ja –ööl. Esiteks oli saun oli lausa uskumatult kuum. Ah õige, ma ise kütsin. Teiseks kukkus kägu inimese häälega ja kolmandaks pani majavaim koera järelt uksed kinni. Kuulsin veidrat kägu juba päeval, kui käisin kaasikus saunavihtade jaoks oksi toomas. Arvasin, et äkki oskab P.P käo häält teha või on mõni naaber käoks kehastunud. Samas vibreeris see hääl nagu kusagil inimese ja linnu vahepeal. Inimene muudaks oma häält rohkem, see aga mõjus lausa masinlikult. Tuli idee, et äkki tehakse läheduses helikunsti, kus käo kukkumist arvutis töödeldakse. Tegelikult ei ole mul siiamaani aimu, mis toimus. Kui talle vastasin, jäi ta vait ja mõne aja pärast kostis kukkumine kaugemalt. Küllap oli käol hääl lihtsalt ära või oli ta ullike. Kui inimeste seas erivajadustega isikuid leidub, miks neid kägude hulgas olla ei või?

 

Koera juhtum oli märkimisväärne. Nimelt muutus Pipi umbes kl 02-ajal öösel uniseks. Ema ja Pirn viisid ta tuppa magama ja sulgesid uksed. Lukku ei pannud, lihtsalt kinni. Koer aga muutus murelikuks, et äkki meiega juhtub midagi, hüppas ukselinkidele, avas uksed ja jooksis meie juurde. Ma siirdusin umbes 10 min pärast maja juurde uksi sulgema, sest koer uksi kinni panna ei oska. Pipi tuli jälle kaasa. Enne tegin aasal veel täiskuust pilte. Maja ees nägin, et kõik uksed, isegi töötoa oma on korralikult kinni. Kes need sulges? Huvitaval kombel unustasin ma alguses sellest teistele rääkida ja käisin hoopis tükk aega statiivi ja fotokaga mööda heinamaid, pika säritusega ööpilte tehes. Kui viimaks lõkke äärde jõudsin ja Pipit nägin, meenus mulle, et teised ei aimagi, kes kodus võib toimetada. Ärevil seltskond transportis koera uuesti koju, et katsetada, kas keegi jälle uksed looma järel kinni paneb, kui viimane peaks meie manu naasma. Ei pannud. Ma ju rääkisin, et ei tasu optimist olla.

 

Tänavuse suve puhul tuleb sääskedest kõnelda. Neid oli maal palju. Ema ja õde sääski ei tapa. Nad ei tapa kedagi ja liha ka ei söö. Leian, et enesekaitseks on tapmine lubatud. Kõik maal veedetud päevad liikusin ringi, sääsetõrjevahend taskus ning kahe akna juurde paigutasin sääsesuitsuspiraalid. Ema arvates tegevat suits fassaadil lilledele liiga ning tagatoa aknal peletavat see sealtkaudu liikuvat kassi. „Kusagil on piir!“ hüüdis Pirn vihaselt, kui hommikusöögilauas sääse tapsin ning selle laip ta tomatileivale kukkus. Nii me siis kaklesime, kuni mul tuli aeg linna minna. Nüüd võivad ema ja õde rahus end sääskedel pureda lasta. Ema oli igatahes silmnähtavalt õnnelik, nähes, et sääsesuitsud otsa on saanud. Õnneks on inimesele nii vähe vaja!

Advertisements
Rubriigid: Kodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s